ערכה לכל השנה לגננות במחיר במבצע עכשיו ב’ממש לגני’

הרב שמעון ויצהנדלר במכתב אישי לכל ידידיו להשתתף בישיבה ליום אחד

בצעד נדיר יצא הגה”ח הרב שמעון ויצהנדלר במכתב אישי לכל ידידיו חסידי חב”ד ליובאויטש וקורא לבוא ולהשתתף ב”ישיבה ליום אחד”:


ב”ה, י”ט מנחם אב תשפ”ג. ימות המשיח
ידיד יקר ושותף לדעה!
“וְאוֹתִי יוֹם יוֹם יִדְרֹשׁוּן וְדַעַת דְּרָכַי יֶחְפָּצוּן . . קרְבַת אֱלֹקים יֶחְפָּצוּן”(ישעיהו, נ”ח, ב’) . . לומר לך כל העוסק בתורה אפילו יום אחד בשנה מעלה עליו הכתוב כאילו עסק כל השנה כולה” (חגיגה ה, ב).
אין זה מכתב התרמות, אין זה מכתב בקשות. זו פניה מעשית. בפועל ממש פשוט “לחזור לעצמנו”.
חב”דניקים אנו. נושא תכלית הבריאה ותכלית כל החסידות ותכלית כל עבודת דורנו – אמור להיות חלק בלתי נפרד מעולמנו. זה היה הדבר ראשון בסידרת ההנחיות-הוראות-בקשות-תחינות שלו שליט”א שבה פתח את אחד-עשר חודשי שיחות בהם ‘שם הכל על השולחן’ [לשונו הק’ בכמה התועדויות] ושיתף אותנו בהבאת המשיח – הוי אומר בהתגלותו שלו בעצמו.
“שיחת חב”ד”, כותב הרבי מלך המשיח שליט”א לפרזידנט שז”ר, “צריכה להיות גלויית לב”. בואו ביחד ננסה להבין ‘מה קורה כאן’ בגילוי לב.
אכן כולנו עסוקים ביום-יום. יש לנו ‘סדרי עדיפויות’ ובפרט ב’בין הזמנים’.
בו נאמר זאת בשפה ברורה: כולנו עסוקים בגשמיות. כלומר בצד החיצוני של החיים. כיצד לשפר את היכולות החיצוניות שאינם המטרה אלא אמצעי בעלמא.
ועתה נשים את זה מול זה: יום אחד בשנה לעסוק במה שצריך לעסוק, לגמרי, מול המירוץ המכביד, התובעני של האמצעים לחיים.. לעסוק בגאולה הגואלת ממירוץ החיים! לעסוק בגואל – מלך המשיח המרומם את מירוץ החיים
יום שלם ‘ארויסגיין’ מהאפרוריות.
הרעיון של הקדשת יום אחד בשנה שנחשב כשנה שלמה הוא כבר בגמרא על אותו ‘בר בי רב דחד יומא’ (צוטט לעיל).
כחסידים, הוי אומר נשמות החשות את ראשם וליבם, אנו לא צריכים אפילו את זה, עצם זה שהרבי מלך המשיח שליט”א מקשר את שייכותינו אליו בגלל ועל ידי הדבר הזה, זה אמור להיות די והותר להוציא אותנו מה’בית’ של מירוץ החיים.
במילים ברורות יותר: להגיע ביום חמישי כ”ג מנחם אב ל’ישיבה ליום אחד’ זה בפירוש לא בשבילנו, כמו אירועים אחרים, אלא ההיפך הוא הנכון: יום בשביל לצאת מעצמנו! לתת את עצמיותנו להוד כ”ק אדמו”ר מלך המשיח שליט”א.
ובמילים אלוקיות-חסידיות. ‘ישיבה ליום אחד’ זה יום ‘להזין’ את היחידה שתדבק ביחידו של עולם, כהצעטל הידוע.
והמעשה הוא העיקר: יום חמישי כ”ג מנחם אב תשפ”ג. החל מהשעה עשר בבוקר ועד הערב נגיע – מלשון אנרירען – לישיבת חב”ד בבני ברק רחוב ברוט 11.
מצו”ב פרטים טכניים והתוכנייה המיוחדת.
יחי המלך המשיח! רבי הגלה נא
בידידות ש. ויצהנדלר


נ.ב. נא להירשם מראש כדי לאפשר גם למחלקה הגשמית להיערך היטב כמיטב המסורת
יש לציין כי לאור הנסיון משנים קודמות ההרשמה מראש ליום עיון “ישיבה ליום אחד” במחיר סימלי של 120 ש”ח ולאחר מכן תעלה ל 160 ש”ח. לשותפי ‘ממש’ בהו”ק כניסה ללא עלות
לפרטים נוספים והרשמה:

משרדי ‘ממש’ 077-5123770

וואצאפ 054-2248770

להרשמה לחץ כאן

שתפו:

חדשות נוספות

בשנה הבאה…

אוהד בר-סלע מנהג ישראל שבתחילת השנה הוגי הדעות ואוחזי המקלדות כותבים את אשר על ליבם אודות השנה שעברה, יחד עם העמדת פרספקטיבה השקפתית לשנה החדשה.

קראו עוד »